Srečanje skupine Srce ob srcu – Dravlje v marcu

27. marca ob 18 h se bomo zopet srečali v skupini Srce ob srcu_Dravlje. Dobrodošli tudi novi člani. Lahko pridete in izkusite, če vam tovrstna skupina za samopomoč odgovarja.

Dobimo se ob 18 uri pred cerkvijo sv. Roka v Dravljah, Vodnikova cesta 279

Začnemo s skupno poglobljeno mašo v kapeli po naših namenih, nato sledi srečanje z metodo duhovnega poslušanja ob delitvi osebnih izkušenj v dvorani nad garažami malo čez 19 uro.

Pridite in povabite še koga! Zaželena, ne pa obvezna,  je predhodna prijava na:

srceobsrcu@gmail.com

ali z SMS sporočilom na 041 955 219.

Vodi: Karmen Kristan
Duhovni asistent:   p. dr. Viljem Lovše, DJ

Nekaj o skupinah Srce ob srcu – lokacija in termini srečanj so drugi, v glavnem pa vsebina ustreza tudi današnji situaciji :

Skupine Srce ob srcu za samopomoč in oporo ob ločitvi nudijo možnost podelitve svoje stiske z ignacijansko, duhovno  metodo in s tem pot k okrevanju po ranah ločitve.

Namen skupine je podpora drug drugemu v vseh preizkušnjah v procesu razveze in po njej ter spodbuda k osebni rasti s poglabljanjem svoje vere v osebnem, živem odnosu z Jezusom. Pridite in povabite še koga!

Vsak član prejema gradivo ob katerem premišljuje in moli ter si ob tem oblikuje svoje izhodišče za podelitev osebne izkušnje. Ker nas druži podobna izkušnja ločitve je zaupanje hitro pridobljeno in empatija lažje dosežena. Drug z drugim v malih skupinah pošteno in odkritosrčno delimo osebno izkušnjo, svoje izzive in spodbude iz vsakdanjega življenja. Vsak lahko v okolju varnega prostora zaupanja prispeva svojo edinstveno izkušnjo, po kateri Bog daje moč in usmiljenje. Zavedamo se, da nam skozi izkušnje drugih govori Bog in nas utrjuje v hoji za Njim, ko nosimo svoj križ ločitve.

Skupine so odprte za vse z izkušnjo ločitve, tudi če dolgoletna partnerska veza ni bila zakonska ali če so sedaj v novi vezi. Dobrodošli so vsi, ki so še v postopkih ločevanja, v prvih letih samskega življenja, pa tudi, če je od razveze minilo že precej let. Ne glede na to, koliko časa je že minilo, bolečina, ki je bila potlačena, ne zastara in stiska ne mine. Bolečina, ki ni izpovedana, se zapiše v telo in zastruplja naše odnose. Nimamo se radi ker se oblagamo s krivdo. Ne sprejemamo drugih ker se primerjamo z njimi ali pa mislimo, da nas obsojajo. Bogu zamerimo ker nas je doletela ta preizkušnja, zato se raje smilimo sami sebi kot da bi sprejeli, da smo Zanj vedno ljubljeni in dragoceni.

Vernost ni pogoj, le pripravljenost slediti programu, iskreno sprejeti in se odpreti Božjemu delovanju, ki edino lahko resnično prenovi naše življenje. Psihologija od trpljenja večinoma beži, duhovnost ga sprejme in uporabi kot priložnost za srečanje in razodevanje božje moči v svojem življenju. Naše dostojanstvo in naša prava identiteta je v tem, da nas Bog vedno spoštuje, sprejema in nam je naklonjen, njegov Duh deluje tudi v naši slabotnosti.

Termini srečanj:

• 27. 3. 2019