Dvanajstkoračna skupina Srce za okrevanje po razvezi

Skupina za okrevanje po ločitvi, se srečuje ob ponedeljkih ob 19:45 pri sv. Jožefu v Ljubljani in deluje  po duhovnem programu dvanajstih korakov.

V skupini za okrevanje po razvezi si delimo izkušnje, moč in upanje, tako da bi lahko rešili svoj skupni problem in pomagali drugim, da bi okrevali po razvezi. V ta namen sledimo duhovnemu programu dvanajstih korakov Anonimnih alkoholikov.

Koraki nam pomagajo, da ločimo stvari, glede katerih ne moremo storiti ničesar, od teh, ki jih lahko spremenimo. Pomagajo nam, da uresničimo moč in potencial v svojem življenju in damo prostor odpuščanju – sebi in drugim, ter tako dosežemo spokojnost in mir v svojem življenju.

Voditeljica: Mari Omahen
omahenmari@gmail.com
Tel.: 031 702 237

Duhovni asistent: P. Tomaž Mikuš, DJ
tomaz.mikus@gmail.com
Tel.: 064 178 014

Uporaba dvanajstih korakov za okrevanje po ločitvi

Sprememba je ključna beseda pri razvezi in sprememba je velika in globoka. Medtem ko priznavamo, da je sprememba dobra, ugotovljamo, da je tudi težka. Nimamo radi sprememb, raje smo tam, kar nam je poznano in udobnim. Četudi je bila zakonska zveza že leta nezadovoljujoča in sta obe strani veseli, da jo je konec, je prilagajanje na novo stanje dramatično. V zadnjih 60 letih se je duhovni program dvanajstih korakov izkazal za koristnega in učinkovitega za tiste, ki se želijo usmeriti k uravnoteženemu življenju.

Zakonska zveza ali razmerje, ki je trajalo več kot nekaj let, ima lastno življenje in odnos v zvezi je vplival na oba partnerja. Družina, prijatelji, praznična praznovanja in drugo, kar je del del našega življenja zaradi zakonske zveze, bodo ponovno opredeljeni z ločitvijo in razporoko.

Za mnoge med nami so bile stopnja razveze sledeče: najprej smo se prilagodili zaključku pomembnega razmerja, kar ponavadi vključuje obdobje žalovanja. Drugič, spoznali smo, da so pred nami priložnosti za nove odločitve in, tretjič, da bomo te odločitve izvedli na način, ki bo za nas zavesten in dober. Z drugimi besedami, vstajamo, premagujemo in nadaljujemo.

To je tudi proces dvanajstih korakov. Koraki nam pomagajo, da ločimo stvari, glede katerih ne moremo storiti ničesar od teh, ki jih lahko spremenimo. Pomagajo nam, da uresničimo moč in potencial v našem življenju in damo prostor odpuščanju – sebi in drugim, ter tako dosežemo mir v naših življenjih.

Vabimo vas, da se nam pridružite na poti dvanajstih korakov k okrevanju po ločitvi.

Zakaj uporabiti duhovni program Dvanajstih korakov pri okrevanju od posledic ločitve?

Težko se je odpovedati in prenehati z dolgotrajnimi navadami. Neglede na to ali se odpovemo zasvojenosti ali pomembnemu odnosu, postane sprememba nujna. Koraki nam zagotavljajo pot do samoregulacije in krepitve moči za ta zelo težek proces.

Kako se program za okrevanje po ločitvi razlikuje od Anonimnih alkoholikov?

Anonimnost je manj pomembna, ker razveza postane javno znana, čeprav je stopnja anonimnosti odvisna od posameznega člana. V naši različici Dvanajstih korakov je bilo spremenjenih nekaj besed, da bi spremenili fokus od alkohola na odnos.

Zakaj skupina?

Ko se družimo z drugimi, ki se soočajo s podobnimi težavami, se v novi situaciji počutimo bolj normalno. Spoznamo nove prijatelje in ustvarjamo nove priložnosti za srečanja (ne za zmenke). Večina ljudi odkrije, da so skupine vzpodbudne, ne pa depresivne.

Ali lahko resnično okrevam po ločitvi?

Da. Imamo izbiro glede tega, kakšen bo izzid za nas. Lahko se odločimo za stagnacijo in s tem za zagrenjenost, obup in osamljenost ali pa za okrevanje in s tem novo življenje, nove prijatelje in umirjenost.