Skupina za razvezane – Nova Gorica

V novogoriški župniji  tudi v letošnjem letu potekajo redna srečanja skupine za razvezane, ki je s svojim delovanjem pričela lani in sklenila krog šestih plodnih srečanj. V preteklem letu nas je spremljala  socialna svetovalka in terapevtka Kristina Martelanc, ki je srečanja vodila z dušo in srcem ter nam tako odpirala nova obzorja. Kristini bi se radi iskreno zahvalili, saj smo se z njeno toplino in pozitivno energijo naučili spregovoriti o temah, ki jih radi potiskamo na rob našega razmišljanja in še z večjo težavo o njih spregovorimo. Hvala, draga Kristina.

Po poletnem premoru je vodenje skupine prevzel naš župnik g. Lojze Kržišnik in z njim smo začrtali  nov ciklus mesečnih srečanj. Na vsakem srečanju obravnavamo določeno izbrano tematiko, ki je za nas, po prestani preizkušnji ločitve, še posebej pomembna. Do danes smo med seboj delili razmišljanja in osebne izkušnje v zvezi z odpuščanjem, močjo kesanja in osvobajanjem bremen preteklosti s pomočjo vere in božje ljubezni. V skupini se počutimo varni in sprejeti, kar nam daje moč in voljo, da odpiramo svoja srca in delimo mnenja, ki nas bogatijo in združujejo. Želimo si, da bi se skupini pridružili novi člani, ki jih je življenje vodilo skozi podobne preizkušnje in zelo se veselimo novih srečanj. Naša srečanja se odvijajo vsak tretji petek v mesecu ob 20. uri v prostorih konkatedrale v Novi Gorici. Naslednje srečanje bo v petek, 17. marca. Vljudno vabljeni!

Mateja