Srečanje skupine Srce ob srcu_Suha_ 17. novembra ob temi “Kako odpustiti bivšemu partnerju?”

v-procesu-razveze

Vsi razvezani iz širše okolice Škofje Loke povabljeni na srečanje skupine, ki bo jutri 17.11. ob 19h tako kot vsak tretji  četrtek ob 19.00 v župnišču na Suhi.

Tokratna tema bo: Kako odpustiti bivšemu partnerju?

• Skupina je osnovana na temelju službe poslušanja s pomočjo preizkušene metode v medsebojni podelitvi lastne izkušnje. Skozi izkušnje drugih nam govori Bog in nas utrjuje v hoji za Njim, ko nosimo svoj križ razveze. Med seboj  gojimo držo medsebojnega sprejemanja in zaupnosti.
  • Skupina je odprta za vse z izkušnjo razveze, ne glede na samskost ali ne in ne glede na časovno distanco, saj bolečina, ki je bila potlačena ne zastara.
  • Vernost ni pogoj, le pripravljenost slediti programu, iskreno sprejeti in se odpreti Božjemu delovanju, ki edino lahko resnično prenovi naše življenje.

Odmev članice skupine:

Če delimo veselje, se to podvoji, če delimo bolečino, se zmanjša. Ločitev je zelo boleča izkušnja in v vsem času po njej sem čutila potrebo, da o njej govorim oziroma da dam bolečino iz sebe. Srečanja z ljudmi, ki so izkusili ali izkušajo podobno, so še bolj dragocena, ker te veliko bolj razumejo kot ljudje, ki te izkušnje nimajo. Zame so srečanja skupine na določen način odrešujoča, hkrati pa mi je v veselje, da po vseh teh letih lahko podelim tudi kakšno spodbudo tistim, ki so morda šele na začetku. Izkušnja ločitve mi je namreč prinesla tudi marsikaj dobrega, čeprav na začetku nisem verjela, da je to sploh lahko mogoče. Gospod deluje na mnogotere načine :). A.S.