Srečanje skupine Srce ob srcu

Srečanje skupine Srce ob srcu bo 19. junija 2017 ob 16. 45 h v Plečnikovi sobi v Ignacijevem domu duhovnosti. Parkirate lahko na dvorišču za cerkvijo. Osebno izkušnjo si bomo podelili ob temi “Vse zmorem v Njem, ki mi daje moč.“ (Flp 4,13)

​Kdo smo? Vse duhovnosti na svojstven način govorijo o tem, da tega ne vemo, da spimo in se ne zavedamo svoje prave identitete. Jezus nam je s svojo krvjo pokazal in povedal, da smo božji otroci, s tem pa bratje in sestre med seboj. Kaj to pomeni? Pomeni, da sem dragocen/a ne glede na to, kaj se mi dogaja, kaj čutim ali mislim. Božji sin ali božja hči sem in to nikdar ne pade. Moja življenjska zgodba je pomembna in neprimerljiva, če jo sprejmem, me Bog v njej vedno oblikuje po svoji podobi. Ustvarjen/a sem za večnost. Lahko zavržem to dostojanstvo, toda še vedno me bo objemala Očetova ljubezen v hrepenenju, da se vrnem. (Prilika o Izgubljenem sinu). K zavedanju tega in k zajemanju iz tega smo si pomagali celo leto v naši skupini s podeljevanjem svoje lastne izkušnje veselja in trpljenja, iskanja in najdevanja, hrepenenja in razočaranja. Pomagali smo si sprejemati, da smo od Boga brezpogojno ljubljeni vsak hip in vedno. Živeti iz tega je naše temeljno poslanstvo, ki nam ga daje Bog s tem, da nas ustvarja in ljubi. Deležni smo ga vsak hip. Drug ob drugem se tega lažje zavedamo in zajemamo iz skupne moči, ki je Njegova brezpogojna zvestoba.

Povabljeni tudi novi člani, vsi z izkušnjo razveze, ki želite v svoji stiski vstopiti v proces duhovne rasti. Prijavo v skupino pošljite na e-naslov: razvezani.srce@gmail.com

VEČ INFORMACIJ O SKUPINI

Kdor lahko in zmore povabljen tudi k sveti maši, ki bo v cerkvi ob 19h

potem še na predavanje v Marijino kapelo:

Predavanje “Vse zmorem v Njem, ki mi daje moč.“ (Flp 4,13)

»Hvala Bogu, Gospod daje možnost, da naredimo nov korak in smer v življenju. On je izvir in vir moči. To se lepo sliši.  Biti v usmiljenih dlaneh in na varnem je romantično lepo, a je pa potrebna pot  do varnosti in veselja. Kako ? Skupaj bomo iskali in se veselili. Bog daje vse, kar nikjer ne moremo prejeti.«

Predavatelj: P. Benedikt Lavrih

Kdaj: v ponedeljek 19. junija ob 19.45

Kraj predavanja: Marijina kapela pri sv. Jožefu na Poljanah v Ljubljani

Parkirate lahko brezplačno na parkirišču za cerkvijo.