Srečanje skupine Srce ob srcu_Ljubljana

V ponedeljek  20 . februarja 2017  ob 16. 45 h se bo zopet srečala skupina Srce ob srcu_Ljubljana. Ob ljubečem poslušanju si bomo podelili osebno izkušnjo ob temi:

»Če hočeš, me moreš očistiti.«(Mr 1,40) Česa?  Jeze, žalosti, osamljenosti…

Če vsak dan ne gojim radikalne hvaležnosti, potem prevlada primerjanje in zamera. Če prosiš za vsakdanji kruh, veš, da ti je darovan. Če pa ne prosiš, začneš svoje lastne napore, potrebe, cilje in samega sebe jemati daleč preveč resno. Hvaležnost je zdravilna, po njej me Bog lahko ozdravlja.

Bog mi daje moč, da lahko nase gledam z mirom in sočutjem, brez neskončnega vrtanja, obsojanja in jeze, kar običajno čutim do svoje lastne nepopolnosti. To bo prebudilo zavest, kdo v resnici sem, Božja hči, Božji sin. Indijski jezuit de Mello je rad dejal: zavedanje, zavedanje, zavedanje… Ko enkrat svoje neločljivo notranje dostojanstvo jasno vidimo, se igra zla in odvisnosti začne podirati. Zlu uspe vedno zato, ker izhaja iz prikrivanja in nezavedanja. Zlo nas prisili v dvom o našem neločljivem dostojanstvu. Tako kot pri Jezusovih skušnjavah v puščavi, kjer satan začenja vsako skušnjavo z isto vrstico: »Če si Božji Sin.« (Mt 4,3.6). Ko enkrat dvomimo v svojo istovetnost in dostojanstvo, bomo zlahka zdrsnili v odvisnost in nezavedno. Zlahka bomo delali zlo in ga niti ne imeli za zlo, se predajali nehvaležnosti in primerjanju, obupavali in se smilili sami sebi.  Ko pa smo zasidrani v svojem neločljivem in resničnem dostojanstvu, v svoji resnični identiteti, nam tudi naše slabosti in grehi ne bodo jemali poguma. Ljudje, ki vedo, kdo so, zlahka vedo tudi, kdo niso.

(Parkirate lahko na dvorišču za cerkvijo.)

Povabljeni vsi z izkušnjo razveze, ki želite v svoji stiski vstopiti v proces duhovne rasti. Prijavo v skupino pošljite na e-naslov: razvezani.srce@gmail.com

VEČ INFORMACIJ O SKUPINI

Kdor lahko in zmore povabljen tudi k sveti maši, ki bo v Marijini kapeli ob 19h

potem še na predavanje:

Predavanje »Če hočeš, me moreš očistiti.«(Mr 1,40)

Predavatelj: P. Franc Kejžar, DJ

Kdaj: v ponedeljek 20. februarja ob 19.45

Kraj predavanja: Marijina kapela pri sv. Jožefu na Poljanah v Ljubljani

K Jezusu je prišel gobavec in ga na kolenih prosil: »Če hočeš, me moreš očistiti.« In ga je ozdravil. V podobni situaciji stiske, osamljenosti, zapuščenosti, žalosti, jeze… se lahko vsakdo znajde in se v svoji prošnji molitvi obrne na Jezusa. Jezus lahko pomaga, Jezus lahko ozdravi, ko se človek v veri obrne nanj. Lahko pa si pomagamo tudi sami in drugi nam pomagajo, ko se srce v zaupni molitvi in povezanosti z Jezusom osvobodi strahov, spon, zamer in zadiha bolj sproščeno. Govor bo o tem, kako nam Jezus sam lahko pomaga in kako si v povezanosti z Jezusom lahko pomagamo sami in kako nam lahko pomagajo drugi.