Skupina Srce ob srcu_Ljubljana

LOGOV svetu selfijev, potrošništva, nedosegljivih idealov popolnosti, osamljenosti ipd. zmanjkuje časa in prostora za usmiljenje, sočutje, za to, da srce ob srcu joka, za to, da bi bili slišani, sprejeti, razumljeni. Razveza je ena od najtežjih življenjskih izkušenj, je dejansko proces, ki lahko traja mnogo let. Bolečina, ki ni izpovedana, se zapiše v telo in zastruplja naše odnose. Nimamo se radi ker se oblagamo s krivdo. Ne sprejemamo drugih ker se primerjamo z njimi ali pa mislimo, da nas obsojajo. Bogu zamerimo ker nas je doletela ta preizkušnja, zato se raje smilimo sami sebi kot da bi sprejeli, da smo Zanj vedno ljubljeni in dragoceni.

Psihologija od trpljenja beži, duhovnost ga sprejme in uporabi kot priložnost za srečanje in razodevanje božje moči v svojem življenju.

V septembru je  v Ljubljani začela z delovanjem skupina »Srce ob srcu« pod okriljem SRCA, Skupine Razvezanih v CErkvi.  Srečanja bodo vsak 4. ponedeljek v mesecu ob 16.45h  v Plečnikovi sobi v Ignacijevem domu duhovnosti.

LETAK

Ob slikah lahko prisluhnete predstavitvi skupin za ločene SRCE OB SRCU. Posnetek je nastal v okviru oddaje Utrip Cerkve na Slovenskem. (20.9.2016) Pogovor s p. Vilijem Lovšetom in Karmen Kristan je vodila Mateja Subotičanec.

Gradivo za molitev, premišljevanje in podelitev v skupini bo vsak že predhodno prejel po e-pošti. Vsi zainteresirani se čimprej prijavite na e-naslov: razvezani.srce@gmail.com, da boste prejeli gradivo, dodatna pojasnila, vabilo na srečanje ipd.

• Skupina je osnovana na temelju službe poslušanja z medsebojno podelitvijo lastne izkušnje.
  • Metoda duhovnega poslušanja je sad večletne dobre prakse v duhovnih vajah v vsakdanjem življenju ter v skupinah oz. pri Odmikih za moške.
  • Skupina je odprta za vse z izkušnjo razveze, ne glede na samskost ali ne in ne glede na časovno distanco, saj bolečina, ki je bila potlačena ne zastara.
  • Vernost ni pogoj, le pripravljenost slediti programu, iskreno sprejeti in se odpreti Božjemu delovanju, ki edino lahko resnično prenovi naše življenje.

Namen skupine je podpora drug drugemu v vseh preizkušnjah v procesu razveze ali po njej ter spodbuda k osebni rasti s poglabljanjem svoje vere v osebnem, živem odnosu z Jezusom. V Bogu smo ljubljeni, nošeni, odpuščeni, sprejeti in le iz tega pogleda lahko  pomagamo drug drugemu. Cilj je vstopati v Resnico, ki nam jo napačne predstave in prepričanja (lažna vera) hitro ukradejo.

Metoda duhovnega poslušanja v skupini:

Razvezani si bomo pomagali tako, da bomo v okolju varnega prostora zaupanja drug z drugim pošteno in odkritosrčno delili osebno izkušnjo, po kateri Bog daje moč in usmiljenje. Skozi izkušnje drugih nam govori Bog in nas utrjuje v hoji za Njim, ko nosimo svoj križ razveze. Med seboj bomo gojili držo medsebojnega sprejemanja in zaupnosti.

Potek:

• SKUPNA MOLITEV (Spoznavanje različnih oblik molitve v povezavi s temo.) – cca 15 min.
  • POSLUŠANJE V MAJHNIH SKUPINAH (do 7 oseb) – cca 1 uro in pol.
  1. a) PRVI KROG: Podelitev osebne izkušnje ob branju in premišljevanju prejetega gradiva. (do cca. 7 min. na osebo)
  2. b) DRUGI KROG: Vsakdo pove kot osebno izkušnjo, kar se ga je dotaknilo, ko je poslušal  druge. (do cca 3min. na osebo)
  3. c) TRETJI KROG: Kaj ob vsem izrečenem ostaja v meni in kam me to usmerja? (do cca 1 min. na osebo)

Po srečanjih  bodo ob 19.45 predavanja v Marijini kapeli ob cerkvi sv. Jožefa.

Člani skupine Srce in udeleženci predavanja lahko  brezplačno parkirajo na parkirišču za cerkvijo.

zemljevid