1. srečanje: Razveza in poroka razvezanih kot vstopanje v zavzeto življenje s Kristusom in Cerkvijo?

Mid adult woman toying with gold wedding ring on finger

Razveza je ena izmed najtežjih življenjskih preizkušenj in predstavlja vsaj za enega od zakoncev poraz. Se zato za razvezane in ponovno poročene razvezane zakonce življenje s Kristusom in Cerkvijo prekine? V prvem delu predavanja bo predstavitev rezultatov ankete, izvedene med razvezanimi zakonci od maja do julija 2015. Ti pokažejo, da je zakonska razveza večino spodbudila k duhovni rasti. V drugem delu predavanja pa bodo ponujeni trije predlogi za pastoralo razvezanih: izboljšati spoštljivo sprejemanje; izboljšati ugotavljanje ničnosti zakonske vezi; omogočiti pot pokore in odpuščanja, ki upošteva »poraz« v duhovni rasti.

Vodi: p. Ivan Platovnjak DJ

Kdaj: 28.09.2015 ob 19:45

Kje; V Cukaletovi dvorani v Duhovnem središču sv. Jožefa

( Vhod iz parkirišča za cerkvijo)